-73%
₹110,000.00 Original price was: ₹110,000.00.₹30,000.00Current price is: ₹30,000.00.
20 in stock
Payment Methods:
| GPU | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Part Number | GV-N4060AORUS E-8GD |
| CUDA Cores | 3072 |
| Video Memory | 8 GB |
| Memory Bus | 128-bit |
| PCIe Express | PCIe 4.0 |
| Core Clock | 2460 MHz |
| Memory Clock | 17 Gbps |
| Memory Type | GDDR6 |
| Output | 2 x HDMI 2 x DisplayPort 1.4 |
| Digital Max. Resolution | 7680 x 4320 |
| Recommended PSU | 450 W |
| Dimensions | 299 x 128 x 56 mm |
| Warranty | 4 Years Manufacturer Warranty |
No account yet?
Create an Account