-62%
₹234,999.00 Original price was: ₹234,999.00.₹89,000.00Current price is: ₹89,000.00.
20 in stock
Payment Methods:
| GPU | GeForce RTX 4070 Ti |
| Part Number | GV-N407TSAORUS M-16GD |
| CUDA Cores | 8448 |
| Video Memory | 16 GB |
| Memory Bus | 256-bit |
| PCIe Express | PCIe 4.0 |
| Core Clock | 2670 MHz |
| Memory Clock | 21 Gbps |
| Memory Type | GDDR6X |
| Output | 1 x HDMI 3 x DisplayPort 1.4 |
| Digital Max. Resolution | 7680 x 4320 |
| Recommended PSU | 750 W |
| Dimensions | 342 x 153 x 70.6 mm; |
| Warranty | 4 Years Manufacturer Warranty |
No account yet?
Create an Account