-60%
₹180,000.00 Original price was: ₹180,000.00.₹72,000.00Current price is: ₹72,000.00.
20 in stock
Payment Methods:
~section~
| GPU | RTX 4070 Ti |
| Part Number | ZT-D40710B-10P |
| CUDA Cores | 7680 |
| Video Memory | 12GB GDDR6X |
| Memory Bus Width | 192-bit |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| OpenGL | 4.6 |
| Memory Clock | 21Gbps |
| Engine Clock | 2610 MHz |
| Power Connectors | 1 x 12VHPWR |
| Display Ports | 1 x HDMI 2.1 3 x DisplayPort |
| Recommended Power Supply | 750W |
| TDP | 285W |
| Slot | 3.5 Slot |
| Dimensions | 355.5mm x 149.6mm x 72.1mm |
| Warranty | 3 Years of Brand Warranty |
No account yet?
Create an Account