Hot
₹92,000.00
Payment Methods:
~section~
| GPU | RTX 4080 |
| Part Number | ZT-D40810D-10P |
| CUDA Cores | 9728 |
| Video Memory | 16GB GDDR6X |
| Memory Bus Width | 256-bit |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| OpenGL | 4.6 |
| Memory Clock | 21Gbps |
| Engine Clock | 2505 MHz |
| Power Connectors | 1 x 12VHPWR |
| Display Ports | 1 x HDMI 2.1 3 x DisplayPort |
| Recommended Power Supply | 750W |
| TDP | 320W |
| Dimensions | 356.1mm x 150.1mm x 71.4mm |
| Warranty | 3 Years of Brand Warranty |
No account yet?
Create an Account