-37%
₹23,900.00 Original price was: ₹23,900.00.₹15,000.00Current price is: ₹15,000.00.
19 in stock
Payment Methods:
~section~
| Model | Corsair RM1000e SMPS |
| Series | RMe Series |
| Modular | Fully Modular |
| Efficiency | 80 PLUS Efficiency |
| Wattage | 1000W |
| PSU Form Factor | ATX |
| Fan | 120mm |
| Connector | 4x PCIe 2x EPS12V Connector 7x SATA Connector 4x PATA Connector |
| MTBF | 100,000 hours |
| Warranty | 10 Years |
No account yet?
Create an Account