-67%
₹299,999.00 Original price was: ₹299,999.00.₹99,000.00Current price is: ₹99,000.00.
20 in stock
Payment Methods:
| GPU | GeForce RTX 4080 |
| Part Number | GV-N4080AORUS M-16GD |
| CUDA Cores | 9728 |
| Video Memory | 16 GB |
| Memory Bus | 256-bit |
| PCIe Express | PCIe 4.0 |
| Core Clock | 2550 MHz |
| Memory Clock | 22.4 Gbps |
| Memory Type | GDDR6X |
| Output | 1 x HDMI 3 x DisplayPort 1.4 |
| Digital Max. Resolution | 7680 x 4320 |
| Recommended PSU | 850 W |
| Dimensions | 357 x 163 x 75 mm; |
| Warranty | 4 Years Manufacturer Warranty |
No account yet?
Create an Account