-62%
₹15,999.00 Original price was: ₹15,999.00.₹6,000.00Current price is: ₹6,000.00.
18 in stock
Payment Methods:
| GPU | NVIDIA GeForce GT 1030 |
| Part Number | GV-N1030OC-2GI |
| CUDA Cores | 384 |
| Video Memory | 2 GB |
| Memory Interface | 64-bit |
| PCIe Express | PCIe 2.0 |
| Core Clock | 6008 MHz |
| OpenGL | 4.5 |
| Memory Type | GDDR5 |
| Output | 1 x DVI 1 x HDMI |
| Digital Max. Resolution | 4096 X 2160 |
| Recommended PSU | 300 W |
| Dimensions | 149.9 mm x 68.9 mm x 14.7 mm |
| Warranty | 3 Years |
No account yet?
Create an Account