-28%
₹48,599.00 Original price was: ₹48,599.00.₹35,000.00Current price is: ₹35,000.00.
20 in stock
Payment Methods:
| GPU | GeForce RTX 4060 Ti |
| Part Number | GV-N406TEAGLE OC-8GD |
| CUDA Cores | 4352 |
| Video Memory | 8 GB |
| Memory Bus | 128-bit |
| PCIe Express | PCIe 4.0 |
| Core Clock | 2550 MHz |
| Memory Clock | 18 Gbps |
| Memory Type | GDDR6 |
| Output | 2 x HDMI 2 x DisplayPort 1.4 |
| Digital Max. Resolution | 7680 x 4320 |
| Recommended PSU | 500 W |
| Dimensions | 272 x 115 x 41 mm |
| Warranty | 4 Years Manufacturer Warranty |
No account yet?
Create an Account