-29%
₹91,389.00 Original price was: ₹91,389.00.₹65,000.00Current price is: ₹65,000.00.
20 in stock
Payment Methods:
| GPU | GeForce RTX 4070 |
| Part Number | GV-N4070AERO OC-12GD |
| CUDA Cores | 5888 |
| Video Memory | 12 GB |
| Memory Bus | 192-bit |
| PCIe Express | PCIe 4.0 |
| Core Clock | 2565 MHz |
| Memory Clock | 21 Gbps |
| Memory Type | GDDR6X |
| Output | 1 x HDMI 3 x DisplayPort 1.4 |
| Digital Max. Resolution | 7680 x 4320 |
| Recommended PSU | 700 W |
| Dimensions | 300 x 130 x 57.6 mm |
| Warranty | 4 Years Manufacturer Warranty |
No account yet?
Create an Account