-43%
₹9,570.00 Original price was: ₹9,570.00.₹5,500.00Current price is: ₹5,500.00.
20 in stock
Payment Methods:
~section~
| GPU | GeForce GT 730 |
| Part Number | ZT-71115-20L |
| CUDA Cores | 384 |
| Video Memory | 4GB DDR3 |
| Memory Bus Width | 64-bit |
| OpenGL | 4.4 |
| Memory Clock | 1600MHz |
| Engine Clock | Boost: 902MHz |
| Display Ports | 1 x DVI-D 1 x HDMI 2.1 1 x VGA |
| Recommended Power Supply | 300W |
| TDP | 25W |
| Dimensions | 145 x 111 x 42 mm |
| Warranty | 3 Years of Brand Warranty |
| Package Contents | ZOTAC GeForce GT 730 1 x Low-profile bracket [VGA] 1 x Low-profile bracket [DVI + HDMI] User manual Driver dis |
No account yet?
Create an Account