-
10% Discount on UPI,NEFT
-
Brand Warranty
-
Free 30-Day returns
₹151,000.00
Payment Methods:
~section~
| GPU | GeForce RTX 4090 |
| Part Number | ZT-D40900D-10P |
| CUDA Cores | 16384 |
| Video Memory | 24GB GDDR6X |
| Memory Bus Width | 384-bit |
| OpenGL | 4.6 |
| Memory Clock | 21Gbps |
| Engine Clock | Boost: 2520MHz |
| Power Connectors | 1 x 12VHPWR |
| Display Ports | 3 x DisplayPort 1.4a HDMI 2.1 |
| Recommended Power Supply | 1000W |
| TDP | 450W |
| Cooling | IceStorm 3.0 |
| Dimensions | 356.1mm x 150.1mm x 71.4mm |
| Warranty | 3 Years of Brand Warranty |
| Package Contents | Graphics Card GPU Support Stand 3-pin RGB Header Cable 3x 8-pin-to-12VHPWR cable Manual |
No account yet?
Create an Account